Zateplení mobilheimu (mobilního domu): Jak je zateplit

Také jste se zamilovali do mobilheimu? Je pro vás lákavá představa rychlého bydlení za naprosto bezkonkurenční cenu? Žádné složité vyřizování s úřady, prostě si ho postavíte na svou zahradu, kde normální dům stát nemůže a bydlíte? Mobilheimy jsou v zahraničí naprosto běžnou záležitostí. Ne tolik u nás. Tady si teprve získávají své místo a své příznivce. Je možné bydlet v něm celoročně? Skutečně si vystačíte s koupeným domem bez dalších úprav? Kdepak. Pro pohodlné žití i v zimě je prostě nutné zateplení mobilheimu.

Mobilheim – proč ne?

Mnoho lidí si pod pojmem mobilheim představí maringotu na kolečkách. A v tom že se má celoročně bydlet, a to i s rodinou? Ono nejste tak daleko od pravdy. Pokud jste si některý z mobilheimů prohlédli, víte, jak vypadá. Vyrábí se v mnoha různých velikostech, přesto se dá říci, že je vhodný pro život maximálně dvoučlenné rodiny.

Ale proč ne. V podstatě v něm máte vše potřebné – koupelnu, kuchyň, ložnici, obývací pokoj, plynová kamna nebo přímotop. Často je mobilheim větší než kterýkoli byt v paneláku. Jenže je mobilheim vůbec přizpůsoben našim povětrnostním podmínkám?

Úskalí mobilheimu bez zateplení

Mobilheimy, které jsou u nás dostupné (ať již nové nebo použité), jsou nejčastěji vyrobeny z těchto částí:

– rám tvoří ocelové profily

– na střechu bývá použita ocelová krytina, případně pozinkovaný nebo hliníkový plech

– boční stěny mohou být obložené palubkami, pod nimi se nachází hliníkový plech

Když se podíváte na použité materiály, musí vám být jasné, že koupit mobilheim s vidinou nového bydlení je bez zateplení pouze zbožným přáním. Mnozí uživatelé těchto domků potvrzují, že zateplení bylo první věcí, kterou provedli. V létě se totiž konstrukce natolik rozpálí, že uvnitř není téměř možné vydržet. V zimě se zase potýkáte s promrzáním materiálu a za topení pak zaplatíte nehorázné peníze.

Zateplení mobilheimu – výhody

Pokud si necháte zateplit mobilheim, pak poznáte zejména tyto výhody:

– výrazné prodloužení životnosti stavby

– snížení nákladů na vytápění

– možnost pohodlného celoročního obývání

– přizpůsobení estetické stránky domu

Zateplení mobilheimu – jak

Firmy, které mobilní domy prodávají, se dost často zaměřují i na zateplení. Můžete si tedy nechat celou práci udělat přímo při koupi. A je to asi i nejjednodušší řešení, kromě jiného budete mít na celou práci záruku. Pokud byste přesto uvažovali nad tím, že zateplení mobilheimu provedete sami, ideálním materiálem pro izolaci jsou polystyrenové desky, případně minerální izolace. Standardně se zatepluje střecha, stěny a podlaha.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,
 1. Petr says:

  Dobrý den
  Jedná se mi hlavně o připevnění izolačního materiálu ke stěně mobil.domku.
  Materiál si už každý vybere (nějaký) ale podrobný popis právě k jeho instalaci chybí.Při špatném postupu pak stěny plesniví,bobtnají,. . . .
  I řešení venkovní či vnitřní izolace by se hodila
  děkuji

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *