Zateplení komínu

Čeká vás kompletní rekonstrukce rodinného domu, chalupy nebo chaty? Budete to brát opravdu zgruntu? Pak dojde samozřejmě i na kontrolu, případnou opravu komínu. Komín patří mezi velice důležité součásti rodinného domu a na jeho stavbu jsou tudíž kladeny ty nejvyšší nároky. Špatně udělaný komín vám nejenže pravděpodobně nikdo neschválí, ale také jde při používání mnohdy o krk. A s komínem souvisí i izolace komínu. Jak je možné ji udělat? Jaké materiály se na to používají?

Izolace komínu – důvody

Ptáte se, proč se vůbec komín má izolovat? Stejně jako u jakékoli jiné izolace jde hlavně o to uspořit za energie.Vhodně zvolená izolace ovlivní tah i na spotřebu topiva. S tím souvisí i optimální výkon topidla.  Ale není to důvod jediný. Komín se izoluje také samozřejmě z důvodů protipožárních. Nejčastějším a nejvhodnějším způsobem je izolace kouřovodu, protože tak vyrobené teplo zůstává co nejblíže a neuniká rychle do pláště.

Izolace od výrobce

Nejjednodušší situace je ta, když se chystáte stavět novostavbu, nebo i na staré stavbě komín kompletně nový. Je jedno, zda využijete tradičního systému stavby z cihel, nebo dáte přednost některému z moderních komínových systémů. Izolace bude jistě součástí dodávky přímo od výrobce. Pak nemusíte nic řešit a jen podle návodu komín postavit. V takovýchto případech ani nehrozí to, že by výsledná stavba neprošla revizí. Navíc komínové systémy jsou dnes natolik jednoduché, že je složíte opravdu během krátkého času.

Čím izolovat komín

Izolace komínu se nejčastěji provádí pomocí minerální vaty. Ta se prodává v deskách, případně v rohožích na drátěném pletivu. Izolační materiály se pouze lepí, nesmí se k jejich připevnění používat hmoždinky tak, jako například při izolaci fasády.

Materiály, které mají být použity pro izolaci komínu, musí splňovat velmi přísné normy. Musí být , což minerální vata bezpochyby splňuje. Nevíte-li si rady s izolací komínu, obraťte se na některého z výrobců, například na firmu Schiedel.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *