Kolik stojí zateplení rodinného domu

Už nějaký čas přemýšlíte nad tím že byste nechali svůj dům zateplit? Přečetli jste si něco o výhodách, o materiálu a teď doma počítáte, zda se vám to skutečně vyplatí? A potom přichází nejdůležitější otázka – kolik to vlastně bude stát. Co určujte konečnou cenu zateplení? Na čem všem bude záležet? Dá se říct, kolik stojí zateplení rodinného domu takhle bez výpočtů?

Jak zjistit cenu zateplení

Nejjednodušší způsob, kterým zjistíte, kolik vás vlastně bude zateplení domu stát, je zaslat poptávky několika specializovaným firmám. Pak si v klidu vyčkejte na nabídky a můžete porovnávat. Některé firmy nabízejí na svých webových stránkách i jednoduché online kalkulátory, kde uvedete plochu domu, požadovaný materiál a máte za pár minut přibližný výpočet.

Mnoho z vás si chce zateplení provést svépomocí, jistě je to možné, stačí si od přijaté poptávky odpočíst cenu za práci. A můžete jistojistě počítat s tím, že i materiálově se dostanete pravděpodobně o něco níž. Jako orientace (nebo pokud využijete na zateplení firmu) jsou cenové nabídky dobrým nástrojem.

Co ovlivní cenu zateplení

Cena zateplení rodinného domu se odvíjí od různých faktorů. Zaprvé záleží na tom, co všechno budete zateplovat. Jen fasádu? Nebo i střechu, podlahy, stropy? Je dům suchý, nebo bude potřeba před zateplováním provést odvlhčení? Jaký materiál a v jaké tloušťce budete potřebovat? Je dům dobře přístupný a tudíž půjde zateplování hladce? Dále cenu také ovlivní to, ve kterém ročním období si necháte zateplení provést. Ovlivňujících faktorů byste našli určitě i víc.

Ceny materiálu

Co bude mít největší vliv na celkovou cenu zateplení, je samozřejmě výběr materiálu. Některé jsou prostě dražší než jiné. Rozhodnutí, zda volit polystyrenové desky, skelnou vatu, minerální vatu, celulózu nebo jiné přírodní alternativy, ale není pouze na vás. V některých případech prostě není možné izolační materiály zaměnit a musíte se spokojit a tím, co vám firma vyprojektuje. Budete-li zateplovat podlahu na půdě (cca 50m2) pomocí minerální vaty tak, že jen položíte desky o tloušťce cca 20 cm, cena samotné izolace by se mohla pohybovat mezi 6 000-8 000 korun.

Co všechno můžete zateplovat

Pokud se pouštíte do zateplování rodinného domu, je dobré vědět, co všechno můžete zateplit. Nejčastěji se zatepluje fasáda domu, většinou pomocí polystyrenových desek. Pokud budujete podkrovní byt, pak budete izolovat půdní prostor, a to obvykle jak podlahu, tak prostor mezi krokvemi nebo nad krokvemi. Možná vám doma táhne od nohou, pak se to dá vyřešit zateplením podlahy nebo stropu v místnosti pod vámi.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *